to top

Parlour

V ne úplně přívětivém prostředí Krakovské ulice se nachází velmi nenápadný zato velmi zajímavý bar. A čím je vlastně tak zajímavý a odlišný od těch ostatních? Svým jedinečným konceptem, který mě pořád baví a proto se sem tak vracím.

Bar vznikl před 3,5 lety z touhy majitele mít svůj vlastní podnik. Je tu jen pár stolků s koženými klubovkami a s pár místy na baru. Atmosféra je tu klidná a lehce dekadentní (to bude určitě tím šerem). Nikdo vám tu nepřinese nápojový lístek ani nenamíchá mojitko nebo nenatočí pivko a donese olivky nebo chipsy. Zato si tu výslednou podobu a chuť drinků určujete jen vy – jednoduše barmanovi sdělíte, co máte rádi, jakou chuť nebo alkohol preferujete a on vám během pár minut namíchá drink jen pro vás! A naservíruje vám je v naprosto dokonalých starožitných sklenkách. Ta nejstarší pochází až z poloviny 19. století, tak opatrně!

Pokud dorazíte včas a zastihnete podnik ještě v poklidné atmosféře, což je cca do 21. hodiny, posaďte se k baru a dejte se s barmanem do řeči – dozvíte se spoustu zajímavých informací. Třeba o dvojici drinků Šílenství a Příčetnost, které majitel familiérně pojmenoval na základě charakterů dvou štamgastů. Mimochodem, právě Šílenství bych vám vřele doporučila ochutnat – kombinace toniku a stejného množství ginu a Aperolu je úžasná! A jestli se obáváte, aby vám návštěva tohoto podniku nezruinovala váš rozpočet, když tu dopředu neznáte cenu drinku, tak se bát nemusíte – i v tomhle směru je Parlour přívětivý!

Adresa: Krakovská 15, Praha 1

Lucie Hrušková

Jmenuji se Lucie a baví mě cestování, dobré jídlo a pití, poznávání kaváren a restaurací a focení!

Leave a Comment