to top

Na Kopci

Na Kopci je restaurace, na kterou jsem slyšela spoustu pochvalných slov a recenzí. A tak jsme se rozhodli výročí oslavit právě tady. Jak už název restaurace napovídá, tak ji opravdu najdete na kopci, nahoře nad Smíchovem, kdy máte pocit, že jste na konci světa a že tady mezi rodinnými domky a paneláky přeci nemůže být tak dobrá restaurace. A ona je! Nenápadná, dokonce by vás svým zevnějškem mohla i odradit, ale nedejte na první dojem.

Po příchodu vás přivítá příjemný interiér, stěny tu jsou vyzdobeny fotografickými vzpomínkami majitelů, takže si můžete krátit chvilku prohlížením „rodinného alba“ okolo sebe. V nabídce najdete slušný výběr z předkrmů i hlavních jídel, která se upravují dle sezónní nabídky. Můj výběr byl tento:

Předkrm: Zvěřinová paštika s marmeládou z kumquatů a omáčkou z černého bezu

Hlavní chod: Vepřová picanha „Qualivo“ s pyré z pečeného celeru, sezónní zeleninou a hříbkovou omáčkou

Dezert: Tvarohové knedlíky plněné nugátem, s perníkem a švestkovou omáčkou

Nadchla mě marmeláda z kumquatů – ta byla díky obsaženým slupkám příjemně hořká a v kombinaci s paštikou výborná. Hlavní chod byl velmi poctivě připravený a maso velmi dobře ochucené. A dezert – na ten jsem se těšila hodně – nebyl špatný, ale je fakt, že ta nugátová náplň byla až moc sladká. Nicméně v kombinaci s perníkem a švestkami to bylo velmi dobré zakončení výtečné večeře.

Za mě je tohle opravdu moc příjemná restaurace, u které rozhodně stojí vypravit se tam někam nahoru do kopců 🙂

Adresa: K Závěrce 2774/20, Praha 5 Smíchov, www.nakopci.cz, hlavní chod: od 350 do 420 Kč

Lucie Hrušková

Jmenuji se Lucie a baví mě cestování, dobré jídlo a pití, poznávání kaváren a restaurací a focení!

Leave a Comment