to top

Long Story Short Hostel & Café

Olomouc je město, kam se budu vždycky ráda vracet. A teď už ne jen kvůli restauraci Entrée, ale i díky tomuhle místu s vtipným názvem Long Story Short. Když jsme s kamarádkou Týnou vyrazily na náš holčičí dekadentní výlet do Olomouce, řekla mi, že dostala tip na prima kavárnu a že bychom se tam mohly podívat. Zpětně se teď omlouvám za můj počáteční skepticismus, když jsem si říkala, jestli to bude stát za to. Slovo „prima“ je pro tohle nádherný místo vážně slabý označení.

Hostel s kavárnou Long Story Short je otevřený asi 3 měsíce. Nachází se v historické budově bývalého opevnění města, které vzniklo kolem roku 1600. V minulosti zde také byla vojenská pekárna, než budovu v roce 1997 zasáhly povodně. Dlouho pak byly prostory nevyužité, než se objevili současní nájemníci, kteří mu vtiskli neuvěřitelně svérázný a úžasný vzhled. Ponechali původní prvky jako nádherné stropní klenby a doplnili ho renovovaným nábytkem v tlumených barvách, který hledali po vetešnictvích po celé republice.

Hostel jako takový dokáže ubytovat až 56 lidí a najdete tu jak sdílené pokoje, tak i soukromé dvoulůžkové s vlastní koupelnou. I když ve chvíli, kdy uvidíte sdílené koupelny, tak si ani nebudete přát vlastní! Jsou dokonale zařízené, s vtipnými dřevěnými jezdícími dveřmi a černými doplňky a absolutně ve vás nebudí ten divný pocit ze společných umývárek. Pokoje samotné jsou komfortně a příjemně zařízené. Na rovinu, až pojedu příště do Olomouce, chci bydlet právě tady!

Kavárna nabízí výbornou kávu a skvělé snacky jako polévky nebo obložené chleby, které mají vždy i ve vegetariánské podobě. I přesto, že jsme s Týnou šly jen na kávu, ochutnaly jsme tady nejen chleby s řepou a avokádem, ale i jejich skvělou frittatu v podobě muffinů (ano, odtud má inspirace na můj recept 🙂 ). No a nakonec jsme se nechaly ukecat a daly si napůl ještě jejich cloud cake – nadýchané čokoládové „nebe v hubě“! Nic lepšího jsem v životě nejedla, proto jsem ho hned doma musela zkusit taky, ale tady ho prostě umí lépe!

Navíc v době, kdy jsme tu byly, připravovali i venkovní zahrádku pro letní posezení. Myslím, že tady budou ty letní večery fakt nádherné! Majitelka Eva, se kterou jsme měly možnost si chvíli popovídat, je neuvěřitelně úžasná a milá ženská. Protáhla nás celým prostorem, ukázala nám i pokoje a s obrovským nadšením nám povídala o tom, jak to celé vzniklo. A já slíbila, že tohle místo budu vychvalovat všem a všude a věřte mi, že velmi ráda – takovéhle lidi a projekty se musí podporovat 🙂 Takže, až budete někdy v Olomouci, tak sem určitě zajdete, nebudete rozhodně litovat!

 

Adresa: Koželužská 945/31, Olomouc, www.longstoryshort.cz

Lucie Hrušková

Jmenuji se Lucie a baví mě cestování, dobré jídlo a pití, poznávání kaváren a restaurací a focení!

Leave a Comment