to top

L´Fleur

Už z názvu baru L’Fleur, který je kousek od Dlouhé ulice, je jasné, že by mohl mít něco společného s Francií. Ale to by nebylo nic neobvyklého, protože touto zemí se nechává ovlivnit kdekdo. Mnohem zajímavější je to, že jsou jejich neotřelé drinky inspirované sbírkami samotné Mekky umění a to pařížským muzeem Louvre.

Samotný interiér není extrémně výjimečný až na velkou sochu Doma Perignona kousek od vchodu. Je potemnělý, jak to ke správným barům patří, a nekuřácký. Můžete tu ochutnat drinky s názvy Antonius, Pyramida nebo Mona Lisa. Jsou rozřazené do kategorí Antika, Sochy, Obrazy apod. a všechny jsou neobvyklé a všechny velmi zajímavě servírované. Samozřejmě tu najdete i signature koktejly nebo výborné (a drahé) šampaňské. A když si dáte drink Follow The Freedom, určitě se zeptejte, jaký historický význam má tento drink a odkud pochází jeho název. Tenhle bar prostě povýšil náš páteční alkoholismus na mnohem vyšší intelektuální úroveň a určitě i vy budete odcházet o něco chytřejší. To se vám prostě jen tak někde nestane 😉

Nicméně je také potřeba zmínit, že o co bohatší budete na duchu, o to chudší bude vaše peněženka. I vzhledem k lokalitě v blízkosti „párty ulice“ Dlouhé a vedle neméně známého baru Tretter’s, tu za drink zaplatíte od 180 do 250 Kč. Ale když je ten víkend, tak nad tím jednoduše jen mávnete rukou. Prostě se tu pohodlně usadíte a necháte se okouzlit místními barmany, kteří vám velmi zručně namíchají výtečný drink!

Adresa: V Kolkovně 920/5, Praha 1, www.lfleur.cz

Lucie Hrušková

Jmenuji se Lucie a baví mě cestování, dobré jídlo a pití, poznávání kaváren a restaurací a focení!

Leave a Comment