to top

La Bottega Bistroteka

La Bottega Bistroteka je již 4. podnikem šéfkuchaře jménem Riccardo Lucque. Ten je v oblasti gastronomie už nějakou dobu synonymem výborné italské kuchyně, skvělých surovin a perfektně připraveného jídla – a tohle vše vás čeká i v jeho podniku v Dlouhé ulici. A jelikož jsem se loučila s mou oblíbenou kolegyní Zuzkou, tohle místo bylo tím správným a důstojným na rozlučku.

Celý koncept je spojením bistra a obchodu s delikatesami, takže po výborném jídle si můžete koupit nějaké italské dobrůtky i domů. Interiér je přesně podle mého gusta – dřevo, zajímavé doplňky a otevřená kuchyně. Celou dobu tedy můžete pozorovat kuchaře při přípravě jídla. Bohužel to tedy sebou nese i to, že po návštěvě této restaurace můžete dát oblečení rovnou do pračky.

Nabídka je jednoduchá, ale o to víc zajímavá a vše z kvalitních surovin a domácí výroby. Současně nabízejí také každý den pár jídel, která na lístku nemají, takže se na ně nezapomeňte zeptat. Jako předkrm jsme ochutnaly Pinsa Romana. Těsto je něco na způsob pizzy a tahle byla s pečenými rajčaty, ančovičkami a pravou buvolí burratou. Za mě naprostá dokonalost – hlavně ančovička tomu dodávala ten správný výrazný šmrnc.

Hlavní chod jsem si vybrala z denní nabídky – domácí tagliolini s hovězím masem a liškami. A no comment – vážně, oni to tu fakt umí. Pokud si budete vybírat z nabídky čerstvých ryb nebo masa, donesou vám je na velkém podnose a přímo před vámi povypráví, co je které maso nebo ryba zač. Na vás už pak je jen ukázat na kousek, který se vám zalíbil.

Bohužel, na dezert už nezbylo místo, takže se nedá nic dělat, ale sem se budu muset podívat ještě jednou 🙂 A moc ráda bych sem zašla i na snídani, protože jejich nabídka vypadá velmi zajímavě!

Za mě určitě palec nahoru, připravte se jen na to, že si za kvalitu i lokalitu trochu připlatíte.

Adresa: Dlouhá 39, Praha 1, www.bistroteka.labottega.cz

 

Lucie Hrušková

Jmenuji se Lucie a baví mě cestování, dobré jídlo a pití, poznávání kaváren a restaurací a focení!

Leave a Comment