to top

Entrée restaurant & Theatre hotel

Když jsme byly s kamarádkou naposledy v restauraci ENTRÉE, slíbily jsme si, že až budou mít nové menu, uděláme si zase výlet do Olomouce. No a po necelých 8 měsících po naší poslední návštěvě, jsme byly zase na cestě. Tentokrát jsme si ale slíbily, že to bude i s ubytováním, protože jsme nechtěly opakovat naši minulou jízdu zpátky do Prahy v 11 večer po 8chodovém menu!

Součástí resortu Hodolany, kde se nachází ENTRÉE, je také THEATRE hotel, wellness a kasino. Jedná se o moderní a designový 4hvězdičkový hotel a věřte mi, že jsme si pro náš holčičí dekadentní víkend nemohly vybrat lepší ubytování. Hotel nabízí 16 standardních pokojů a 4 apartmány – ty se nachází v nejvyšším patře a každý nabízí velkorysý prostor o rozloze 70 metrů čtverečních. Tam jsme ale my bohužel ubytovány nebyly. Nicméně i standardní pokoje stojí za zmínku – nákladné a designové vybavení, dokonalá koupelna, velké postele. A takto vysoký standard najdete v celém hotelu – od zařízení až po personál.

Snídaně se tu podávají v nevelkém, ale nápaditém prostoru – nabídnout si můžete sladké, slané, ovoce, zeleninu, zdravé ve formě jogurtů a müsli  i to méně dietní, jako je třeba vypečená slaninka nebo párky.

Odpočinout si můžete ve SCENE wellness, kde najdete klasikou finskou saunu, bylinnou či parní lázeň nebo vířivku. Spa je pro hotelové hosty zdarma a za poplatek je přístupný i veřejnosti. My tu bohužel narazili na dost hlučnou skupinku, která celkový dojem trochu kazila. Nicméně vybavení celého místa je krásné a pokud budete mít štěstí a budete tu sami, tak si to tu určitě užijete. V nabídce mají také širokou škálu wellness ošetření – masáže i kosmetiku. My jsme si s kamarádkou naordinovaly Aromasoul rituál. Jedná se o 150minutové ošetření, jehož součástí je očistný peeling a pak masáž celého těla – připadala jsem si jak vyměněná!

No ale pojďme si říct, že zlatý hřeb našeho výletu nás teprve čekal – večeře v ENTRÉE restaurant! Minule jsme neodolaly 8chodovému menu a i přesto, že bylo výborné, rozhodly jsme se být skromnější a střídmější a objednaly si jen 5chodové 🙂 Jako aperitiv jsme si daly gin&tonic s parmskou šunkou – výborné –  a čekaly na ten pravý  gastronomický koncert. Jeden chod za druhým nás neustále překvapoval zajímavými a neuvěřitelnými kombinacemi a výbornou chutí. Po očku jsme také sledovaly cvrkot v kuchyni a tým kuchařů v čele s Přemkem Forejtem, jak si to užívají.

Marně přemýšlím, co z celého menu vypíchnout a co bylo nejlepší, protože tady je to vždycky vážně těžké. A jako správný foodblogger jsem si samozřejmě zapomněla aspoň vyfotit jídelní lístek, takžeprvní předkrm už pro mě bude napořád velkou neznámou. Menu se tu totiž mění docela často – bohužel pro mě.

Ceviche z pstruha byl v kombinaci s kyselým zeleným jablíčkem výborný. K tomu vám donesou sépiové chipsy, které na talíři vypadají spíš jako dekorace než něco, co můžete sníst. Tafel Pho je variace na známou vietnamskou polévku Pho, zde s využitím hovězí špičky (tafel) – na stůl vám v tu chvíli přinesou několik mističek, talířků a ozdůbek, že ani nevíte, co všechno to ochutnáváte. Nicméně vše dohromady je perfektní a v tom je to neuvěřitelné kouzlo tohoto místa! Dezert – grilovaný banán, karamel, čokoládový dort a k tomu lanýžová zmrzlina – byl neuvěřitelný. Ta zmrzlina byla sama o sobě vážně zvláštní a fakt z ní byly cítit lanýže. Ale ve chvíli, kdy jste si k tomu zobli trochu banánu s karamelem a kouskem čokolády, vznesli jste se někam do gastronomického nebe a přáli jste si, aby tohle nikdy neskončilo!

Naše 5chodové menu (ano, počítáte správně, ten první předkrm jsem prostě zapomněla 🙁 ):

Předkrm: Ceviche pstruh, kombucha, jablko, citron

Hlavní jídlo: Tafel Pho, jablka, wasabi, okonomiyaki, morek

Hlavní jídlo: Vepř, uzený úhoř, karotka, řepa

Dezert: Čokoláda, banán, lanýž

Před spaním si pak můžete ještě vychutnat drink v Salonu Entrée, kde mají velký výběr různých alkoholů. Docela jsem se na tento bar těšila, nicméně mě trošku zarazilo, že se vlastně jedná o lobby bar, který se nachází hned u recepce a za celou dobu jsme neviděly, že by zde někdo seděl.

Pobyt v Olomouci byl zase dokonalý, dokonce jsme objevily nové krásné místo – Long Story Short Hostel & Café – pokud byste tedy chtěli levnější, ale přitom stále krásné ubytování, tak rozhodně doporučuji. A pro ty z vás, kdo se rádi necháte trochu rozmazlovat a máte rádi trochu toho luxusu a výborného jídla, tak tenhle resort v Olomouci nesmíte minout!

Adresa: Ostravská 1, Olomouc, www.entree-restaurant.cz, www.theatre-hotel.cz, 5chodové menu: 850 Kč, 2 noci v hotelu pro 2 osoby: 5.600 Kč (vstup do spa je pro hotelové hosty zdarma)

Lucie Hrušková

Jmenuji se Lucie a baví mě cestování, dobré jídlo a pití, poznávání kaváren a restaurací a focení!

Leave a Comment