to top

Dish {fine burger bistro}

Pokud si rádi zajdete na poctivý a výborný burger, určitě nesmíte minout bistro Dish na pražských Vinohradech. Kousek od Náměstí Míru se totiž nachází místo, kde uspokojí i ty nejnáročnější chutě všech masožravců.

Tenhle podnik už úspěšně úřaduje více jak tři roky a stále si drží laťku velmi vysoko. Samotné bistro je relativně malé s hlavní částí, kde je bar a otevřená kuchyně a se zadní místností, kde je cca 8 stolků. V létě je k dispozici i venkovní zahrádka, nicméně i tak se vyplatí dopředu si zavolat. My dorazili půl hodiny po otvíračce a většina míst byla obsazená nebo rezervovaná.

Jak už jméno napovídá, jejich specialitou jsou hlavně burgery, které dělají z poctivého hovězího masa a kombinují do neuvěřitelných chuťových variací. Favoritem jejich menu je od začátku Dish burger s čedarem, slaninou, vlastním kečupem, aioli z pečeného česneku a s nakládanou okurkou, která tomu celému dává ten správný říz. Jako přílohu si můžete objednat klasické hranolky z brambor nebo batátů, k tomu máte na výběr různé majonézy, třeba z pečeného česneku nebo pikatní habanero. Dát si tu k tomu můžete i věčnou klasiku v podobě salátu Coleslaw.

Na jídelním lístku najdete ale i dobrodružnější kombinace – třeba Olomouc&Porto, který je podávaný s roztaveným olomouckým tvarůžkem! Nebo burger s kozím sýrem či s pomalu pečeným jehněčím. V bistru ale nabízejí i vegetariánskou verzi s batátovo-cizrnovou plackou. Nic proti vegetariánům, ale prostě maso je maso 🙂 A tady s ním rozhodně nešetří – každý burger obsahuje poctivých 150 g většinou hovězího masa a je to pořádký dvouručák!

Já ochutnala právě jejich fenomenální Dish burger a byl prostě dokonalý – vlastnoručně pečená máslová bulka, která je nadýchaná jak obláček, skvěle upravené hovězí maso a pikantní okurka navrchu tomu dodávala perfektní chuť. Habanero majonéza k hranolkám byla slušně pálivá, takže St-Germain gin&tonic vážně bodl 🙂

Příjemná je právě nabídka z gin&tonic menu, kde najdete třeba šafránový nebo trnkový gin, a pro pivaře je zajímavé pivo z Únětického pivovaru. Na dezerty si tu moc nehrají – v nabídce jsem našla jen domácí zmrzlinu a sorbet, ale upřímně – tohle je místo, kde mi to vážně nevadí.

Za mě patří Dish k místům, kde mají ty nejlepší burgery v Praze a i když je cena trochu vyšší, tady za ni dostanete opravdu výborný nášup hovězího masa! A určitě se sem rádi vrátíte.

Adresa: Římská 29, Praha 2 Vinohrady, www.dish.cz, cena burgerů: 179-215 Kč

Lucie Hrušková

Jmenuji se Lucie a baví mě cestování, dobré jídlo a pití, poznávání kaváren a restaurací a focení!

Leave a Comment