to top

Chateau Mcely

Představte si místo, kde vás budou rozmazlovat a budou o vás pečovat všemožnými způsoby od výborného jídla a pití, přes naprosto dokonalý servis až po voňavou vlastnoručně vyrobenou kosmetiku, prostě místo, kde si všechny vaše smysly přijdou na své a vy si tak budete připadat jako v ráji. Tak přesně tohle vše se vám splní v Chateau Mcely.

Minulý rok jsem tu byla poprvé v rámci Grand Restaurant Festivalu v jejich restauraci Piano Nobile a už tehdy jsme si s kamarádkou Týnou řekly, že se sem jednou podíváme znovu a ideálně i přes noc. Chtěly jsme si prostě užít tu nádhernou atmosféru na trochu delší dobu. A co čert nechtěl, v rámci letošního ročníku GRF nabízeli balíček s večeří, ubytováním na 1 noc a s možností využití wellness. Neváhaly jsme ani vteřinu a začali „synchronizovat“ naše kalendáře, abychom našly vhodný termín.

10. února byl TEN den, kdy jsme vyrazily užít si úžasných 20 hodin v pětihvězdičkovém Chateau Mcely na maximum – náš program byl nabitý a my si chtěly užít každou vteřinu. Ihned po příjezdu vás na recepci uvítají nahřátým ručníkem a šípkovým čajem a už tady na vás dýchne ta nepopsatelná atmosféra, která tu panuje a kterou jsme si pamatovaly už z naší první návštěvy. Provedou vás po hotelu a zavedou na pokoj. Ten náš patřil mezi základní pokoje, ale byl příjemný a útulný – vůbec si nedovedu představit, jak vypadají ty lepší. Na uvítanou vás zde čeká domácí müsli tyčinka (skvělá!!) a sušené ovoce. Nabízí zde také „polštářové menu“ – pokud tedy chcete zkusit, jaké to je spát na polštáři z pravého husího nebo kachního peří, nebo dáte raději přednost polštáři plněnému špaldou,  tak tady máte možnost si váš oblíbený polštář vybrat. Já si vzala husu, Týna kachnu a spokojeně jsme se začaly připravovat na náš intenzivní program.

První, co nás čekalo, byla 1 hodina privátního spa – využít jsme mohli saunu a venkovní vířivku. Hovět si v teplé vířivce, když všude okolo vás je sníh, je vážně příjemně dekadentní. Po hodině jsme se přesunuly do nedalekého Medového altánku, kde jsme měly objednanou hodinovou Mcely Bouquet aroma masáž. Nejdříve vám provedou příjemný peeling nohou a pak si užijete nepopsatelné nebe v podobě luxusní masáže doprovázenou praskáním ohně v krbu umístěném v altánku. K masáži používají oleje z jejich řady Mcely Bouquet, což je kosmetika vyráběná přímo zde na zámku z bylinek a kvítí, které rostou v areálu v rozsáhlých zahradách. Po masáži jsme dostaly několik vzorků této kosmetiky, abychom ji mohly vyzkoušet.

Po krátkém odpočinku na pokoji jsme vyrazily na večeři do zámecké restaurace Piano Nobile. Samotná restaurace je opravdu luxusní v příjemných tónech béžové, šedé a mátově zelené. Obsluha je perfektní a velmi přátelská. Naše servírka Míša byla moc milá a ke každému chodu nám vyprávěla do nejmenším detailů, co nás právě čeká. 3chodové menu v rámci Grand Restaurant Festivalu vypadalo takto:

Předkrm: Losos „Label rouge“ po domácku uzený, zmrzlina z řapíkatého celeru

Snad ještě nikdy jsem nejedla tak výtečného lososa, sami si ho zde udí a musela jsem si ho dát i k snídani 🙂

Hlavní chod: Kachní prso, pečené ořechy, omáčka z kávové tequily

Maso bylo připravované metodou „sous-vide“ a bylo naprosto dokonalé – křehoučké, jemné, v puse se jen rozplývalo. Za mě rozhodně vede i omáčka – udělat ji z kávové tequily je prostě skvělý nápad!

Dezert: Borovicový krém, citronová kůra, devět let macerované ovoce

Tohle byla vážně PECKA! Název by vás mohl odradit, možná i první ochutnání, kdy máte pocit, že žvýkáte jehličí, ale řeknu vám, nebudete moct přestat. A hlavně – tohle vážně nikde jinde neochutnáte.

Po večeři jsme se přesunuly do Piano Nobile baru na drink. Nachází se v prostoru zimní zahrady s příjemným sezením, kdy ze všech stran máte výhled ven do areálu. Můžete se uvelebit v křesílkách s obrovskými polštáři, zachumlat se do deky a usrkávat váš drink. Vůbec nevím, jak se ten můj jmenoval, ale byl výborný – na bázi ginu, s čajovým likérem. Tím náš program pro páteční den skončil a my zamířily na pokoj ke svým husám a kachnám 🙂

Ráno jsme se nemohly dočkat, až vyrazíme na snídani, protože jsme počítaly s tím, že to bude vážně dobrý. A bylo – neuvěřitelný výběr slaného i sladkého, od uzeného lososa, vybraných sýrů a šunek přes výborné jogurty, domácí koláče a croissanty. To si prostě nejde neužít. V zahradním atriu jsme si pak ještě objednaly jejich vyhlášený Svatojiřský čaj, připravovaný z bylinek z nedalekého Svatojiřského lesa – z čeho ho dělají nevíme, ale chutnal výtečně.

A taky jsme neodolaly a zakoupily pár produktů z jejich kosmetické řady Mcely Bouquet – všechny krásně voní po bylinkách a mají moc příjemnou konzistenci – mými favority jsou Honey Lip Balm (balzám na rty, který dokonale voní po vanilce), Daisy Body Oil (tělový olej vonící po smyslných sedmikráskách) a Wild Thyme Hand Balm (mateřídouškový balzám, který prostě budete milovat). Aspoň trochu jsme si přenesly tu zdejší atmosféru domů.

V létě si tu můžete vychutnat procházky v zámeckém areálu, sportovně se tu vyžít, udělat si na zahradě piknik nebo třeba pomoci vyplít záhonky.

Marně jsem celou dobu přemýšlela, co by se tomu dalo vytknout a napadla mě jedna jediná věc – že jsme zde strávily jen jeden den – chtěla bych tu zůstat napořád a užívat si to něco, co se strašně těžko popisuje, ale díky čemu odjíždíte usměvaví, spokojení a dokonale zrelaxovaní. Je potřeba samozřejmě zmínit, že se rozhodně nejedná o levnou záležitost – balíček v rámci GRF stál 4.950 Kč pro dvě osoby, masáže se tu pohybují od 2.200 Kč výš, menu, které my měly v rámci balíčku, stálo 990 Kč, drinky v baru jsou za 395 Kč a třeba konvička Svatojiřského čaje stojí 190 Kč. Ano, je to ranec a pokud nevyděláváte velkou pětimístnou cifru měsíčně, tak sem pravděpodobně nebudete jezdit každý měsíc. Ale věřte mi, že pokud sem jednou zavítáte, a můžete si alespoň jednou za rok dopřát takovouhle osobní a soukromou radost, tak si prostě ušetříte, abyste sem mohli zajet a nasát tu kouzelnou atmosféru tohoto místa.

Obrovský dík patří celému týmu Chateau Mcely, kteří mají největší podíl na tom, že se tu cítíte tak dobře. Například marketingové manažerka Karla, se kterou jsme si měly možnost chvíli povídat, mě přesvědčila o tom, že i po několika letech na stejném místě můžete mít svoji práci pořád rádi – bylo vidět, že ji práce opravdu baví a dělá ji s obrovskou láskou. Nicméně nic by tu nebylo tak dokonalé nebýt manželů Inéz a Jamese Cusumano, kteří před 10 lety vytvořili tohle nádherné místo a dodnes se jim daří držet se vlastní filozofie a přinášet lidem radost a spokojenost. A já vím, že se sem určitě zase vrátím!

Adresa: Mcely 61, www.chateaumcely.cz

Lucie Hrušková

Jmenuji se Lucie a baví mě cestování, dobré jídlo a pití, poznávání kaváren a restaurací a focení!

 • Kristyna Lasova

  Zlatí! Bylo to boží – děkuji za úžasnou společnost, organizaci atd.
  Takhle si o tom číst, to je teror, protože tam chci zpátky a to co nejdřív!!! Mám návyk!
  Miluju můj lip balsam, miluju krém na nohy, odličovací máslo i vůni do aromalampy!
  Tak kdy zase vyrazíme a společně si užijeme ten úžasný pobyt na hranici dekadence? 🙂

  21.2.2017 at 20:04 Odpovědět

Leave a Comment