to top

Český Krumlov a Lednice

Český Krumlov patří mezi nejkrásnější města naší republiky. Je oblíbený nejen kvůli krásnému historickému centru a zachovalému zámku, ale díky protékající Vltavě je také častou zastávkou proplouvajících vodáků. Při procházkách městem tedy často uslyšíte jejich halasné „ahooooj“. Pro mě osobně je tohle město hned po Praze a mém rodném Liberci to nejkrásnější. Nádherné a udržované domky, křivolaké uličky a příjemné podniky lákají k procházkách a bezcílnému bloumání.

Navštívit tu můžete i unikátní otáčivé hlediště a pokud budete mít velké štěstí, podaří se vám ukořistit i lístky na nějaké to představení. Pokud máte radši potěchu svých chuťových buněk, pak ani v téhle oblasti nebudete zklamání – níže uvádím pár gastrotipů 🙂

Pokud sem vyrazíte, připravte se hlavně v letních měsících na davy lidí, převážně z Asie – pobíhají tu se selfie tyčemi, všechno si fotí a ze všeho jsou nadšení. I díky tomu je dobré si ubytování a případné restaurace rezervovat s předstihem, abyste měli vůbec šanci si pobyt náležitě užít.

 

Pokud budete chtít vyrazit na výlet po okolí, tak tady je pár tipů, o podniknout.

Lipno:

Vyrazit můžete na nedaleké Lipno, které nabízí nespočet aktivit. Můžete se tu jen natáhnout k vodě a odpočívat, nebo využít některé z blízkých kratochvílí. Třeba zdolat blízký kopec a projít se Stezkou korunami stromů s výhledem na blízké okolí. Dolů si můžete půjčit koloběžku a cestu z kopce si trochu zpestřit. Nebo si můžete zablbnout na bobové dráze. Možností je tu nespočet.

Státní zámek Hluboká nad Vltavou:

Tenhle zámek je pro mě už od dětství synonymem paláce pro princezny. Se svými věžičkami a zářivě bílou barvou patří mezi nejnavštěvovanější zámky v České republice. Nabízí několik prohlídkových tras nebo rozhlehlou zahradu. Připravte se na davy lidí a fronty u pokladen.

A samozřejmě nesmí chybět ani tipy na to, kam si v Krumlově zajít na dobré jídlo, pití nebo kávu. Tak tady jsou:

Papa’s Living Restaurant:

Za mě naprosto skvělá restaurace v Českém Krumlově. V nabídce mají těstoviny, steaky i saláty. Já si dala Filet Beefsteak – svíčková byla skvěle upravená, dobře ochucená a společně s červeným vínkem dokonalá kombinace. V létě určitě využijte zahrádku s výhledem na Vltavu. Rezervace nutná.

Adresa: Latrán 13, Český Krumlov, www.papas.cz, cena hlavního jídla: 200 Kč (těstoviny) – 500 Kč (steaky)

Krčma Šatlava:

Stylová středověká krčma, která nabízí speciality připravované na otevřeném ohni. Můžete si tu dát takové zabijáky diet jako je vepřové koleno, žebírka nebo škvarky. Já ochutnala špíz z vepřové panenky se špekem a cibulkou a se šťouchanými bramborami. Špíz byl chuťově dobrý, brambory byly trochu sušší. Porce jsou opravdu velkorysé a rezervace je nutná.

Adresa: Horní 157, Český Krumlov, www.satlava.cz, cena hlavního jídla: 160 Kč (kapr) – 345 Kč (telecí steak)

Apotheka Bar:

Bar se nachází v prostorách bývalé zámecké lékárny, kde působil třeba i známý Magistr Kelly. Odtud také vtipný název a interiér tohoto místa. Drinky jsou skvělé, obsluha příjemná – rozhodně si tenhle podnik nenechte ujít!

Adresa: Latrán 46, Český Krumlov, www.apothekabar.wz.cz, drinky kolem 150 Kč

Kolektiv café & wine bar:

V každém městě najdete příjemnou kavárnu nebo bistro. V Českém Krumlově je to Kolektiv, kde si můžete dát dobrou snídani a kávu po ránu, nebo skleničku vína navečer. My zde byli na snídani, která byla chutná, za dobrou cenu a stokrát lepší než v hotelu.

Adresa: Latrán 13, Český Krumlov, www.bistrokolektiv.cz

 

Lucie Hrušková

Jmenuji se Lucie a baví mě cestování, dobré jídlo a pití, poznávání kaváren a restaurací a focení!

Leave a Comment