to top

Café Savoy

Kdo nikdy nebyl v Café Savoy na snídani, jakoby nebyl. No vážně, projděte si fotky na instagramu nebo se zeptejte, kde mají ty nejopulentnější snídaně a zjistíte, že v Praze je přesně takové místo kousek od Újezda. A když ještě doplním, že patří do skupiny Ambiente, musí vám být jasné, že tu sáhnete trochu hlouběji do kapsy, ale na oplátku si tu vážně pochutnáte a dostanete skvělý servis.

Na tomhle místě navíc, ještě jako bonus, můžete obdivovat nádherný interiér. Nezapomeňte také zvednout oči, protože historie stropu v tomto podniku sahá až do roku 1893. Celkově na vás tady dýchne atmosféra první republiky a úplně si představíte ta lenivá odpoledne u kávy a dortíku.

Bohužel, tohle kouzlo trochu pomine poté, co dostanete stůl někde blízko dveří. Neuvěřitelné davy lidí (v tomto případě převážně cizinců), které neustále proudí dovnitř a ven a marně hledají volné místo ve vás vyvolávají pocit, že tady si svou snídani moc užít nestačíte. Navíc v zimě si budete muset stejně dost pospíšit, protože v neustálém průvanu od otevíraných dveří vám bude brzy dost chladno. Tenhle problém ale jistě vyřeší to, že si při rezervaci stolu poprosíte o místo v zadní části kavárny 🙂

Teď už ale k tomu, proč sem jdete, a to je jídlo. Snídaně tu mají jedním slovem DOKONALÉ! Můžete si vybrat už sestavené menu a nechat si naservírovat několik dobrot najednou. Třeba snídani Savoy, která obsahuje vejce nahniličko, pečivo, máslo, marmeládu, croissant a jejich skvělou čokoládu Savoy. Nebo zdravou variantu s granolou, ovocem a jogurtem. Nicméně ani muži tu nepřijdou zkrátka – v nabídce najdete snad vše od vajec na všechny způsoby, přes párky až po teplou Pražkou šunku.

Káva tu bohužel není úplně podle mého gusta, já doporučuji jejich čokoládu Savoy. Donesou vám konvičku našlehaného mléka a konvičku čokolády a vy si sami namícháte tenhle úžasný nápoj!

Zajít sem ale samozřejmě můžete i na oběd nebo večeři. Jejich menu nabízí zajímavou kombinaci francouzské a české kuchyně. Najdete tady třeba šneky na víně nebo kančí hřbet. Nicméně objednat si tu můžete i nejdražší ruský kaviár Beluga za 2.520 Kč. Sami si tu také pečou denně čerstvé pečivo a dezerty.

Za mě je tohle místo, které rozhodně stojí za to navštivit – jednou za čas je potřeba si užít jejich dekadentní snídani, která se vám ani nevejde na stoleček, nebo ne? 🙂

Adresa: Vítězná 5, Praha 5 Malá Strana, www.cafesavoy.ambi.cz, hlavní jídla – kolem 500 Kč bez přílohy, snídaňové menu – do 400 Kč

Lucie Hrušková

Jmenuji se Lucie a baví mě cestování, dobré jídlo a pití, poznávání kaváren a restaurací a focení!

  • Kristyna Lasova

    Souhlasím – dokonalá snídaně…už jsem na ni několikrát vzpomínala…

    17.5.2017 at 0:39 Odpovědět

Leave a Comment