to top

Bistro Špejle

„Špejle je tenká kulatá dřevěná tyčka, nejčastěji používaná na špíz, ke špejlování jitrnic, ptáčků nebo mimo kuchyni například k tvorbě modelů.“ Tak takovýhle dokonalý popis špejle najdete na webu stejnojmenného nově otevřeného bistra v Jindřišské ulici.

A proč zrovna Špejle? Protože celý koncept je postavený právě na těchto malých dřívkách. Nedostanete tu objemný jídelní lístek s nabídkou předkrmů, hlavních jídel a dezertů. Naopak, vybírat si budete sami a hlavně očima. A ochutnat můžete od všeho trochu – trochu sladkého, slaného, studeného i teplého. To zní jako ideální podnik a podle obsazenosti tohoto místa ve všední den vpodvečer si myslím, že nejsem jediná, komu se tu líbí.

Na baru, který vás provází skoro celým podnikem, najdete neuvěřitelně barevnou nabídku všemožných chuťovek a drobných jednohubek, které spojuje jeden prvek – špejle. Ty se sbírají u každého stolu do připraveného stojánku a poté, co se rozhodnete platit, jednoduše jen spočítáte počet párátek a dle toho zaplatíte. Cena jedné špejle je 29 Kč a porce jsou přiměřené. A co můžete ochutnat? Třeba minihamburger, jednohubky s uzeným lososem a kaviárem nebo s červenou řepou a kozím sýrem nebo dýňové pyré. Jako sladkou tečku můžete ochutnat třeba pannacottu nebo tiramisú. Ale nebojte, nabídku tu mění dle sezóny i dle denní doby, takže vás tu vždy překvapí něčím novým.

Za zmínku rozhodně stojí i nabídka gin&tonic variací – prý patří mezi nejširší v Praze. Kombinaci si zvolíte dle svého výběrem oblíbeného ginu a toniku. Nebo si můžete nechat doporučit přímo od obsluhy. Třeba kombinace Bugsy’s DNA ginu s East Imperial Yuzu tonikem byla nepopsatelná – spousta bylinek, vůní a chutí, to prostě musíte ochutnat.

Tak až budete přemýšlet, kam vyrazit, tak tohle je určitě moc zajímavé místo na příjemné posezení – super nápad s chutnými jednohubkami a výbornými drinky.

Adresa: Jindřišská 937/16, Praha 1, www.spejle.eu

Lucie Hrušková

Jmenuji se Lucie a baví mě cestování, dobré jídlo a pití, poznávání kaváren a restaurací a focení!

  • Kristyna Lasova

    🙂 nice and simple :-)…super tip,až se mi nebude chtít vařit o víkendu..
    Díky!!!
    K.

    7.3.2017 at 7:55 Odpovědět

Leave a Comment