to top

Bistro Proti Proudu

A je to tady! Dostáváme se k mým nejoblíbenějším kavárnám v Praze! A mezi top 3 patří rozhodně Bistro proti Proudu v Karlíně. Já vlastně ani nevím, kde s tou chválou začít…

První, čeho si všimnete, je naprosto dokonalý interiér, který je inspirovaný vynálezcem Františkem Křižíkem a propojuje právě proud s místem dobrého jídla  a pití, a kterému dominuje rezavý pult s výrazným a tak fotogenickým nápisem IN COFFEE WE TRUST.

Když se usadíte, přijde vás obsloužit ta nejvíc nejmilejší obsluha, kterou jsem kdy zažila – ať už jsem tu natrefila na kohokoliv, tak to byli neuvěřitelně milí, ochotní, usměvaví lidé, kteří ve vás budí dojem, že se těšili právě na to, až k nim přijdete na kávu, dezert nebo snídani.

No a pak začne to pravá extáze a to když vám donesou, co jste si objednali. Že mají výbornou kávu snad ani nemusím zmiňovat, ale ty dezerty! Třeba bezlepkový věneček, který se vám úplně rozplývá na jazyku a rozhodně nechcete věřit tomu, že je opravdu bezlepkový. Nebo lívanečky s domácí marmeládou a tvarohem – to je prostě nebe v hubě🙂 No a takhle bych mohla pokračovat. Takže místo povídání vám doporučím, abyste si tam zašli – na kávu a dezert, nebo na nějakou příjemnou víkendovou snídani! Neznám lepší způsob, jak zahájit víkend.

Adresa: Březinova 22/471, Praha 8 Karlín

Lucie Hrušková

Jmenuji se Lucie a baví mě cestování, dobré jídlo a pití, poznávání kaváren a restaurací a focení!

Leave a Comment