to top

Bistro à Table!

Doteď si ještě živě vybavuji moji poslední návštěvu Paříže. A na ten úžasný pocit, kdy jsem si ráno sedla do jednoho malého bistra, objednala si café au lait a uzobávala naprosto dokonalý, voňavý a křehoučký croissant. U toho jsem z okna pozorovala ranní shon v pařížských ulicích, dokonalé dámy spěchající na podpatcích a pány ve skvěle padnoucím obleku…

Bistro à Table! v pražských Dejvicích je přesně to místo, kde můžete nasát pravou francouzskou atmosféru, i přesto, že jste od Paříže na hony vzdáleni.  Majitel a šéfkuchař v jedné osobě je totiž Francouz tělem i duší a na talíři vám nabídne nefalšovaný kousek Francie.

Malé a z ulice relativně nenápadné bistro se nachází ve sklepě, kde vás při příchodu přivítá příjemný a relativně minimalistický interiér, navíc s krásnými malůvkami na stěnách v zadní místnosti. V jejich nabídce najdete, jak asi logicky očekáváte, rozličné předkrmy a hlavní jídla francouzské kuchyně. Nechybí tedy foie gras, šneci nebo kachní prsíčka. A právě to poslední byla moje volba – Magret de canard, tedy prsíčka z francouzské kachny Mulard s omáčkou z lesního ovoce za 295 Kč. Jako příloha byla jejich domácí bramborová kaše.

Kachní prsíčka byla výtečná, skvěle propečená do růžova a v kombinaci s výraznou omáčkou z červeného ovoce byla za mě naprosto perfektní. Pokud máte rádi víno, nechte si určitě od obsluhy doporučit to pravé k vašemu jídlu, určitě nebudete zklamáni. Porce jsou poctivé a i díky tomu jsem smutně oželela jakýkoliv dezert.

V nabídce najdete i snídaně, které podávají už od 7.30 – dát si ji můžete naslano (omeleta, vejce nebo francouzský toast) nebo nasladko (croissant, jogurt s müsli). A speciálně ceny za snídaně mi přijdou více než přívětivé – kolem 70 Kč – ale nezkoušela jsem, takže nevím, zda je porce přiměřená ceně. Rozhodně mám ale v plánu sem znovu zajít 🙂 A vám tohle místo s radostí doporučuji!

Adresa: Mařákova 10, Praha 6 Dejvice, FB bistra, hlavní jídlo: 110-300 Kč

Lucie Hrušková

Jmenuji se Lucie a baví mě cestování, dobré jídlo a pití, poznávání kaváren a restaurací a focení!

Leave a Comment