to top

The Banker’s Bar

Pokud máte stejně jako já rádi bar La Casa de la Havana Vieja, tak určitě zajásáte, že rodina Dvořákova, která stojí za tímhle skvělým místem, otevřela bar druhý. Ten najdete také v centru Prahy, tentokrát v Haštalské ulici, jmenuje se Banker’s Bar a charakterizuje se jako „koktejlový bar z dob první republiky v kabátě funkcionalistické banky“.

Celý prostor je jednoduchý až úsporný a evokuje vám opravdu prostředí banky – najdete tu velký trezor i menší bezpečnostní schránky a i barmani vypadají trošku jako bankéři. Největší zážitek jsou tady, samozřejmě, drinky. V menu, které je vázané v krásných deskách od mých kamarádů ze studia Calico, se skrývá ten pravý poklad. Celý nápojový lístek je inspirovaný nejznámějšími zločinci světa a o každém si zde můžete přečíst krátké povídání.

Za mě rozhodně doporučuji Makovou buchtu – drink, ve kterém najdete rum a opravdový mák, dostal název po naší pražské galerce. Druhým oblíbencem se stal mix bourbonu a kopru – tento koktejl je inspirovaný nejznámějším americkým bankovním lupičem Johnem Dilingerem. Oba drinky jsou naprosto dokonale chuťově sladěné a navíc velmi netypické, což mě baví. Trošku mi přijde, že tomuto místu chybí jistá uvolněnost Havany, kde vám namíchají drink dle toho, na co zrovna máte chuť, nebo jaký je váš oblíbený alkohol, a který na nápojovém lístku nikdy nenajdete. Ale možná právě to je myšlenkou a cílem tohoto místa – pár precizně zvládnutých a skvělých drinků!

Takže jestli rádi vyrazíte na dobrý drink, zkuste Banker’s Bar!

Adresa: Haštalská 1077/16, Praha 1, www.bankersbar.cz

Lucie Hrušková

Jmenuji se Lucie a baví mě cestování, dobré jídlo a pití, poznávání kaváren a restaurací a focení!

Leave a Comment